Benim hikayemin adı ZEYTİN...

19:33 Kolaymama 1 Yorum


Benim hikayemin adı ZEYTİN...

Gece geç saatlere kadar çalışıyorum..Saat 22:00 civarı bir telefon geldi. Arayan kızkardeşimdi.. Evin önünde siyah bir köpeğe araba çarpmış ve kaçmış o kadar cok inlemiş ki hayvan annem ile kardeşim sesini duyarak hemen yanına gitmişler.. Annemler gidene kadar sürünerek arabanın altına suyun içine yatmış.Sadece bağırıyormuş çok canı yandığı belli. Bana ondan bahsettiler.

İlk duyduğumda elim ayağım titredi ağladım ama yapacak bir şeyim yoktu iş yerimden çıkamazdım imkansızdı. Gecenin o saatin de bildiğim bütün veterinerleri aradım.Çoğu gelemem davetteyim, gelemem şurdayım burdayım dıye reddetti.Ama birtanesi allah razı olsun ondan aradım ve yarım saat içinde geldi.Ben telefonla olanları takip ettim. Veteriner arkadaşım ilk gittiğinde olay yerinde hemen tedavi etmiş. Sonra kliniğe götürmüş ağrı kesicilerle geceyi rahat geçirmesini sağlamış. Sabah ise ön iki ayağının kırıldığını mutlaka protez takılması gerektiğini söylediler.Fakat onu ödeyebilecek maddi gücüm yoktu.Çok fazla fiyat verdiler. Onu oradan alıp başka bir yere götürdük.Onlar sadece ön iki ayağını alçıya aldılar. Yaklaşık 15 gün orada kaldı ve tedavisi devam etti.Bu sırada hemen hemen her gün onu ziyarete gidiyordum.Her gittiğimde ağlayarak eve geliyordum.Çünkü çok çaresizdi kalkamıyordu dışkısını oturduğu yerde yapıyordu. Ona öyle çok alıştım ki görmeden duramıyordum. Günler geçti ona artık orada bakamıcaklarını almamı söylediler.Almam imkansızdı evde terrier cinsi köpeğim vardı yaklaşık 7 yıldır bakıyoruz ona..Ve onunla anlaşması mümkün değildi.Ama adını zeytin koyduğumuz labrador kırması o sakat köpeği bırakamazdım.Oturduğum evden anında taşındım .Müstakil bir ev buldum.( hayatımda asla oturmam dediğim ev müstakil ev ). Şimdi zeytinim yaklaşık 4, 5 aydır bizimle.Bahçemizde yaşıyor .O artık benim köpeğim herşeyim.Ayakları iyileşti sanki hiç kaza yapmamış gibi .O kadar tatlı ki henüz 1 yasındaymış sürekli oyun istiyor.Hergün oyun saati yemek saati gezme saati bellidir. ZEYTİN ailemizin bir parçası oldu.Şuan iki köpeğimle inanılmaz mutluyum.
Çağla Geçili

1 yorum :

  1. Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi ([email protected]) irtibat kurulabilir.

    YanıtlaSil