21:39 Kolaymama 1 Yorum

Minik Minco' m

Geçen yaz sonu bir akşam parkta üzgün bir şekilde otururken karanlığın içinden çok cılız bir miyavlama sesi geldi.Sesin sahibini bulmak için kalkıp birkaç adım attım ve karanlığın içinde tam ayağımın dibinde duran siyah yavruyu bulup hemen yanıma aldım. Eve gidip de aydınlık ortamda onu incelediğimdeyse durumunun çok kötü olduğunu anladım. Her yerinde bit-pire olduğundan çok zayıf düşmüştü süt bile içemiyordu ve gözleri iltihaptan kapanmıştı. Bırakın yemek yemeyi doğru düzgün hareket bile edemiyordu. İlk gece onu koyduğum kutuda hiç ses çıkarmadan yattı. Sonrasında ise bir iki ay sağlığının yerine gelmesi için çok uğraştık. Bit şampuanlarıyla birkaç kez yıkadık, gözündeki iltihabın geçmesi için ilaç kullandık... En zoruysa yemek yedirmekti çünkü önüne koyduklarımıza sadece bakmakla yetiniyordu. Süte alışması için çay kaşığıyla ağzına döktük bikaç gün, iştahı açılsın diye pastırma bile verdik.
İsmi anne buldu ve o bir yıldır bizim Minco'muz, evimizin bebeği, zeka küpümüz. Her ihtiyacını kendi diliyle bize anlatmayı başarıyor artık. Umarım sokaktaki her can onun kadar şanslı olur ve bir gün kendi meleğini bulur.
Özge Fıstıkçıoğlu

1 yorum :

  1. Eger kisisel is için kredi ihtiyaciniz var mi? evet hemen kredi transferi için bu e-postayi ([email protected]) irtibat kurulabilir.

    YanıtlaSil