BOLLUCA KATLİAMI! Hekimler, gönüllüler ve bitmeyen inlemeler...

19:55 Kolaymama 0 Yorum


Dün geçtiğimiz haberde Bolluca-İhsaniye Yolu arasındaki ormanlık alanda çok sayıda köpeğin zehirlendiği bilgisini aktarmıştık. Sahaya birçok hayvan sever gitti ve durum hala çok kritik. Her tarafta zehirlenmiş 100lerce köpek var. Sahanın her köşesinden inlemeler, ağlamalar geliyor... Veterinerler, bölgeye ulaşıp hastalanan hayvanları görünce bunları bir araya getirdi. Bazı köpekler veterinerlerce kurulan çadır kliniklerde tedaviye alınırken, durumları ağır olanlar da veteriner kliniklerine gönderildi. Hala yeni vakalar bulunuyor. 
Köpeklere müdahale eden veterinerlerden Devrim Baykal, hayvanların kimyasal bir maddeyle zehirlendiğini tespit ettiklerini, ancak bunun kimler tarafından yapıldığını bilmediklerini söyledi.

Burada bulunan yaklaşık 350 köpekten 100'e yakınının hasta olduğunu kaydeden Baykal, “Bir köpeğimizi kaybettik. Durumu ağır olan 10 köpeği de kliniklere gönderdik. Diğerlerine ise serum taktık, burada tedavi ediyoruz. Uzun süre köpeklerin tedavi edilmesi gerekiyor” dedi. 
Ve bunun üzerine biz de üstümüze düşeni yapmak üzere, bugün saha ile temasa geçerek ihtiyaçları belirledik. 
İhtiyaç listesi: 

GÖNÜLLÜLERE ihtiyaç var çünkü devamlı yeni hasta, zehirlenmiş köpekler bulunuyor. (İletişim: 0538 813 19 93)

MAMAYA ihtiyaç var ( Kolaymama sitesinde Bolluca Köpekleri başlığı altında mama bağışlarını toplamaya başladı. http://www.kolaymama.com/barinaklara-bagis 

İLACA ihtiyaç var: 
Bol miktarda serum fizyolojik ( setiyle birlikte)
Pembe ve Mavi kanül
Vitamin B
Atropin
Adrenalin

Bu köpeklerin her biri perişan durumda. Üstelik, daha ortaya çıkmamış 100’e yakın köpek var ve akıbetlerinden korkuluyor. Lütfen siz de mama veya maddi desteklerinizi sunun ki, 

HaySev ailesi olarak onlara yalnız olmadıklarını hissettirelim. 
Bolluca köpeklerine ilaç yardımında bulunmak isteyen üyelerimiz için hesap numarası
Banka: Ziraat Bankası
Şube : Çankaya (798)
Hesap Sahibi: Hayvansevenler Derneği (Haysev)
Hesap No: 56997864-5002
IBAN : TR77 0001 0007 9856 9978 6450 02
Lütfen açıklama kısmına “Bolluca köpekleri” için yazın. 

Mama bağışı için: http://www.kolaymama.com/barinaklara-bagis

İletişim: 0538 813 19 93 / Burhan Özkan 

NOT: Bolluca için alacağınız her paket mamadan elde edilen gelirin bir kısmı HaySev Derneği’ne bağışlanacaktır. HaySev de, bu parayı ilaç yardımı olarak Bolluca’ya yönlendirecektir.

0 yorum :