TÜRKİYE YENİ NESİL MAMA İLE ŞİMDİ TANIŞIYOR

19:14 Kolaymama 1 Yorum


TÜRKİYE'YE BÖYLESİ HİÇ GELMEDİ....

Türkiye “Yeni Nesil Mama” ile şimdi tanışıyor.
"Yeni hammaddelerin bilimsel olarak kanıta dayalı transversal kullanımı, temel içeriklerin besin olarak değerinin artmasını sağlamaktadır."

Süper premium mama ürünleri genel olarak, petlerin sağlıklı ve iyi bir yaşam sürebilmesine faydalı olarak bilinen fonksiyonel hammaddeler ile formüle edilmektedir. Bu hammaddeler, evcil hayvan sahiplerine çekici sözlerle ve diğer ürünlerle karşılaştırmalı olarak pazarlanılmaktadır ancak paket açıldığında ise kolayca unutulmaktadır.

Fonksiyonel hammaddelerin transversal kullanımları ise beslenme kaynaklı genel sağlık konularına dikkat çekerek bu eğilime karşı çıkmaya yardımcı olmaktadır.  Satın alınan ürünlerin beslenme değerleri, artan evcil hayvan sayısı ve sahiplerinin ihtiyaçları, yüksek kaliteli hammadde teminini giderek zor duruma getirmektedir. Yeni hammaddelerin (bitki ekstraktları, antarktik krill, XOS) “bilimsel olarak kanıta dayalı” transversal kullanımı, temel içeriklerin besin olarak değerinin artmasını sağlamaktadır. Bu durum, besin değerlerinin hayvan sağlığı üzerindeki etkisini artırmakta ve evcil hayvan maması markalarının ultra premium mama üretebilmesini sağlanması için mükemmel bir alternatif olarak görünmektedir.
Evcil hayvan sahipleri ve evcil hayvan popülasyonu için en efektif, en iyi ve en çekici mama olan SPECTRUM ürün çeşitlerinin, dizaynlarının, ve formülasyonlarının hassasiyetle Lider Pet ile birlikte geliştirilmesine destek verdiğimiz için hissettiğimiz tutkuyu paylaşmaktan çok gururluyuz...
DVM Hermann BourgeoisÜrün Danışmanı
SYNOX 3D doğal, standardize edilmiş GDO içermeyen - titre edilmiş, petlerde klinik olarak serbest radikallerin oluşturduğu oksidatif hücre zararını engelleyici oldukları ispatlanmış,134 bitkisel ekstraktın laboratuvar şartlarında ve etlerde yapılan başarılı klinik çalışmalar ile kombine edilmesi sonucu geliştirilmiştir bir karışımdır.
SYNOX 3D'nin hücre koruması üzerine etkilerini ve mama ile alınan vitamin ve yağ asitlerinin biyoyararlanımını desteklemektedir.

Sağlığa olası faydaları:
Oksidatif strese karşı dirençlilik artışı
Yaşam süresinin uzaması
Bağışıklık sisteminin uyarılması
Premium petfoodların çoğunluğu sağlık ve kaliteli yaşam üzerine olumlu etkileri olan doğal veya sentetik serbest radikal çöpçülerini içerir, ancak bu maddelerin klinik olarak petlerde sağlığı koruma üzerine olan etkileri nadiren oluşmakta veya çoğunlukla oluşmamaktadır. Bu bağlamda tüm SPECTRUM ürünlerinde kullanılan SYNOX 3D ise farklılık göstermektedir.
Antarktik Krill biyoyararlanılabilir protein matriksleri, Omega 3 fosfolipidleri ve astaksantin içeren keşif niteliğinde bir hammaddedir. Krill veya Euphausia superba fosfolipidlerinin deri,  eklem sağlığını, beyin gelişimini ve vücut kompozisyonunu desteklediği klinik olarak kanıtlanmıştır.
Sağlığa olası faydaları:
Hafıza gelişimi
DHA sinir dokusunda yüksek yoğunlukta bulunan esansiyel çoklu doymamış Omega 3 yağ asididir. DHA beyin gelişimi, yapısı ve fonksiyonları bakımından önemlidir.
Parlak tüy örtüsü
Deniz Omega 3 yağ asitleri (EPA/DHA) deri iritasyonunu azaltır ve pul ve kepek oluşumunu kontrol ederek sebum içeriğini geliştirir.
Hareketlilik
Antarktik krilldeki yağ asitleri, kıkırdak şekillenmesi ve ideal eklem sıvısı kompozisyonunu düzenler.
Kilo kontrolü
Krill Omega 3 fosfolipidleri, balık yağı Omega 3 yağ asitlerinin tersine mama tüketimini kontrol edebilir.
Frukto oligosakkaritlerin kedilerde bağırsak kanalı sağlığı üzerine faydaları uzun yıllardır bilinmektedir.
FOS, bağırsak için yararlı mikroorganizmaların sayısını artırır ve metabolizmasını uyarır.
Sağlığa olası faydaları:
Prebiyotik etkisi kalın bağırsaktaki yararlı bakterilerin üretiminin uyarılması.
Metabolik etki FOS katkısı toplam dışkı azotu atılımını artırma yönünde eğilim gösterir.

Detaylı ürün incelemesi, diğer çeşitler ve satın almak için;
http://www.kolaymama.com/Spectrum,LA_1164-3.html#labels=1164-3

1 yorum :

 1. Kesinlikle tavsiye ederim.
  Spectrum DERM26 Köpek Mamasını çekinerek almıştım ama köpeğimin yemeye doyamadığını ve tüylerinin parlak ve dökümünü azalttığını görünce doğru karar verdiğimi gördüm.
  kolaymama hızlı teslimat ve hediyeleriniz için teşekkürler...
  En kısa sürede tekrar görüşmek üzere....
  Takipçinizim:)))

  YanıtlaSil