YAVRU KEDİNİZ İLE YAŞAM...

15:36 Kolaymama 0 Yorum


YAVRU KEDİNİZ İLE YAŞAM...

Hayvanın tüm hayatı boyunca sürecek bir sorumluluk
Evi neşelendirecek…. ve büyüyecek olan bir yavru kedi! Bir yoldaşın seçilmesine karar verildiğinde, bunun birçok yıl sürecek olan bir sorumluluk olduğu bilinir. Yavrunun seçilmesi bu nedenle kalpten geldiği kadar bir düşüncedirde.

Evinize bir hayvan almaya karar verdiğinizde, cinsinin ne olacağı büyük ihtimalle akla gelecek ilk sorulardan biridir.

Ev kedisi veya cins kedi?

Yetiştiricisi tarafından seçilmiş bireylerden doğan ve iyi derecede sosyalleşmiş bir cins kedi, ırk standartlarında gösterilen morfolojik kriterleri karşılama konusunda bir garanti verir. Aynı durum karakterinin önemli özellikleri için de geçerlidir. Bu nedenle, yeni evine herhangi bir sorun olmaksızın uyum sağlamalıdır. Bu, ataları veya ilk haftalarında yaşadığı çevresi bilinmeyen bir ev kedisi için bazen her zaman daha zordur. Bir yetişkin olduğunda gelecekteki görünüşünün ne olacağını veya davranışlarının nasıl gelişeceğini tahmin etmek kolay olmayacaktır.

İdeal arkadaş

Cins bir kedinin seçilmesi, kişinin istediği arkadaş tipi hakkında meraklı olduğunu gösterir. Habeş kedisi gibi zarif, İngiliz kedisi gibi yuvarlak, Maine Coon gibi heybetli ve sakin ...
Farklı kedi ırkları geniş kapsamlı bilgi toplanmasına değecek kadar çeşitlilik gösterir. Bağlı olunan klüpler bilgi edinmek ve üreticilerin adreslerini almak için doğru yerlerdir.
Bir kedi gösterisine tek bir kere bile gitmek bu ırkların çeşitliliği ve güzelliğinin büyük bir kısmının keşfedilmesi ve katılan yetiştiriciler ile görüşmek için eşsiz bir fırsattır. Bu mümkün olduğunda, yavru kedinin doğduğu ve büyümeye başladığı yerin ziyaret edilmesi tavsiye edilir. Bu sizin yavrunun çevresini, sosyalleşme durumunu daha iyi anlamanızı ve seçiminizi güçlendirmenizi sağlar.
Yavru kedinin ikinci ve yedinci haftaları arasında sosyalleşmesi gerçekte gelişmesinde çok önemli bir aşamadır.Bu dönemde yavru karşı karşıya kaldığı normal olayları ve durumları algılamayı öğrendiğinden bu sosyalleşme gelecekteki yetişkin davranışlarını etkiler .
Kaynak:www.royalcanin.com.tr


Kediniz için aradığınız herşey bir tık kadar uzağınızda...

0 yorum :