Yavru Kedilerde Beslenme
Yavru kediler, sütten kesildiklerinde iyi bir mama tercih edilerek beslenmelidir. Onun ihtiyaçlarına göre özel olarak formüle edilmiş beslenme açısından eksiksiz bir diyet vermeniz, sağlıklı gelişimi desteklemek ve sağlıklı bir geleceğin temellerini atmak için kritik önem taşır. Fiziksel ve davranışsal açıdan önemli değişimler yaşayan 12 aylığa kadar olan yavru kedinizin artan enerji ihtiyacını karşılamaya ve kemik ve kas gelişimini desteklemeye yardımcı olmak için uyarlanan seviyelerde protein, mineraller ve vitaminler içerir. Ayrıca, yavru kedilerin sağlıklı bağışıklık sistemi gelişimini desteklemek için Vitamin C ve E gibi besin öğeleri içerir. Bu diyetsel antioksidanların aşılardan sonra daha yüksek ve hızlı antikor artışını harekete geçirdiği kanıtlanmıştır.


Yavru kediler hızlı bir şekilde büyüyüp sindirim ve bağışıklık sistemleri yavaş geliştiğinden, yetişkin kedilerden farklı özel beslenme ihtiyaçları vardır. Özellikle yavru kedilerde diyetin yüksek enerji ve protein içeriğine sahip olması, ayrıca bağışıklık artırıcı besin maddeleri ve doğru oranda vitamin ve mineral bulunması gerekir.


Yavru kedinizin sağlıklı büyümesi ve kalması için yaş, yaşam tarzı ve özel beslenme gereksinimlerine uygun yiyecekler sağlanması önemlidir. Doğru bir protein, yağ, karbonhidrat, vitamin ve mineral dengesine ihtiyaç duyarlar. Bağışıklık yanıtı geliştirilmesini destekleyen Vitamin E, Vitamin C, Lutein ve Taurin gibi antioksidanlar bakımından zengin olan yavru kedi mamaları, 4’üncü aydan 12’nci aya kadar yavru kedinizin büyüme dönemine eşlik eder.


Dört ila sekiz haftada sütten kesilmeye hazır hale gelse de sütten kesilmesine yardımcı olması için mamasının son derece yumuşak bir dokuya sahip olması gerekir. Yavru kedinizin doğru destekler sayesinde sağlıklı bir yaşamın mükemmel temellerini atmasını sağlamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yavru evcil dostunuz için en uygun mamayı seçebilirsiniz.

https://www.kolaymama.com/kedi-kuru-mamalar?multi=65-138


Hiç yorum yok

Köpeğinizin Hasta Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bir köpeğiniz varsa ve tuhaf davranıyorsa "köpeğinizde ne sorun olduğunu" merak edebilirsiniz. Bir terslik olduğundan şüphelenseni...